paul1

Jak poznat, či je tráva vhodná na kosení na seno?

Tráva by asi měla být na kosení zralá, tedy ne moc měkká, aby z ní nebylo po usušení tzv. bláto Stále to dělám podle oka, nebo doporučení sousedů. Zná někdo metodiku?

Nejlepší odpověď
Drap

Dobrý hospodář to pozná. První sečení se dělává v červnu, nebo ještě v květnu, podle narostlé hmoty a po odkvětu pampelišek. U nás je v okolí už někde posečeno a suší se.

Další odpovědi
dudu

Vzpomínám si, že když jsem našim pomáhal sušit seno kvetly šípkové keře a akáty.

Pepa25

Záleží hlavně na druhu trávy! Obvykle poté, co vymetá, nejpozději v době květu.

Zdroj: https://c.vup­t.cz/files/pub_06/v­orl_06_03.pdf

elkon

Na to není třeba metodika, ale zkušenosti. V červnu už je dostatečné teplo k sušení trávy a dostatečně narostlá tráva pro sekání.