zjentek

Jak poznáme, zda automatická pračka opravdu nahřívá, jak má?

Například když je nastavena na praní při 40° a šasi je při tom stále stejně studené.

Odpovědi
Dochy

U pračky plněné předem lze sáhnout na sklo. U pračky plněné vrchem – nevím. Ale nejde pauznout a otevřít?

Filip84

Především musíme znát prací programy, protože moderní pračka (většinou) nemá přívod teplé vody a neohřívá vodu jako rychlovarná konvice, naopak, ohřívá ji velmi pozvolna, protože to vyhovuje moderním pracím detergentům, takže to, že se prací lázeň jeví i studená, nemusí znamenat, že je s pračkou něco špatně.

Jestliže už je prací lázeň ohřáta na předepsanou teplotu, lze prací cyklus stopnout (v jakékoli pračce). U pračky plněné předem je, většinou, nutno, upustit vodu, ale to není žádný problém – buďto je dole vypouštěcí hadička, nebo stačí povolit, mírně, filtr pro žmolky, odteče něco vody, a potom není problém teplotu té vody změřit, například kuchařským teploměrem.

U pračky plněné vrchem, ať už je to ta naše, co má horisontálně umístěný buben s dvířky a pere na stejném principu, jako pračka plněná předem, nebo je to klasický Maytag Washer s vrtulí, nebo míchadlem, stačí stopnout cyklus, otevřít poklop a do vodní lázně vrazit teploměr, ne?

Japonské pračky perou ve studené vodě, u nich je tato procedura, proto, bezpředmětná.