sabina112

Jak poznám, že se někomu opravdu líbím?

Ať už je to spolužák, soused, kamarád, nebo třeba pan učitel.. Jak na muži poznám, že mě má rád a že bych měla zkusit mu dát také něco najevo?

Nejlepší odpověď
HZK

Zajímá se o tebe.
Když projdeš kolem, zaujmeš jeho pozornost.
Usmívá se na tebe.
Chce si povídat.
Chce a tebou trávit čas.
Někam tě zve.
Znaků sympatii je celá řada.
Prvně musíš zájem sama cítit z jeho strany. Jsi holka, takže to poznáš.
Naznač zájem sama a poznáš, zda ti podá stejnou minci.

Další odpovědi
Cenobita

Myslím že toto každá dívka bezpečně pozná.

Je totiž se zájmem sledována zraky okolí.

Někteří plaší jedinci se při těsnějším kontaktu s tebou stydí a působí zmateně.

Někteří muži se zakoktávají nebo ztrácí řeč, jiní jsou zase hovorní.

Projevů je celá řada, ale společné mají to že se všechny odchylují od běžného neutrálního normálu.

eleonnore

Záleží, co je to za člověka. Vždycky je nejlepší to nějak vycítit z konkrétní osoby. Všichni se prostě k objektům našeho zájmu chováme jinak :). Ale takhle nějak by to mohlo být:

Pokud je to společenský typ, nebojí se, můžeš to poznat třeba takhle:

  • sám tě kontaktuje
  • vyhledává tvojí přítomnost, když vejde někam, kde má víc známých a vrhá se jako první k tobě
  • navazuje s tebou častý oční kontakt
  • zajímá se o to, co máš ráda, vyzvídá
  • lichotí ti, chválí tě víc, než ostatní
  • vyhledává trochu víc i toho fyzického kontaktu; má tendence tě objímat, při mluvení ti sáhnout na rameno, pohladit tě po zádech, nevadí mu porušovat osobní „bublinu“
  • pokud už je to trochu dál, dá ti dárek (ke konkrétní příležitosti nebo jen tak)

Pokud je to nějaký stydlín, může se to projevit přesně naopak:

  • sleduje tě, ale když se na něj otočíš, ucukává pohledem
  • je nervóznější, chová se trochu křečovitě, zmatkuje
  • nemá sebevědomí na to, aby ti napsal, bojí se, aby jeho balení nebylo moc okaté, proto může sám čekat na to, až mu napíšeš
  • chová se jinak, než dřív (tohle ale může být i z jiného důvodu :))