icurusL

Jak poznám, že mám Turbo Boost zapnutý?

Dobrý den,

Jelikož jsem v BIOSU nenašel nic, kde bych mohl dát Enable/Disable na Turbo Boost Tech, tak jsem si stáhl CPU-Z.
Můj procesor má 2.5 GHz a s turbem by měl mít 3.1 GHz, ale v CPU-Z se to pohybuje od 700–2490 MHz (viz. obrázek), takže si nejsem tak jist.
Mohl bych nějak zjistit, jestli ho mám zapnutý?

Doplňuji:
Obrázek: http://www.im­gup.cz/image/nX3

Odpovědi
arygnoc

u jednojadrových procesorov to nefunguje.

musíte mať dve a viac jadier, kedy sa jeden „pretaktuje“ a druhý „podtaktuje“.
výsledkom je, že procesor sa správa ako výkonnejší jednojadrový.
keďže aplikácia využíva práve iba toto prvé jadro, v konečnom dôsledku má CPU o niečo vyšší výkon.

;-Q
Doplňuji:
u intel core i5 4200m (nakoniec som teda ten obrázok rozklikol) sa to nedá manuálne nastaviť, robí to „automatika“.

;-Q