JackDaniels

Jak poznám, že jsem alkoholik?

Dobrý večer, piji alkohol asi od prváku a vždy, když piju alkohol, tak dopadnu většinou nejhůře, točí mě lidi na videa a já se pak na druhý den stydím.Mě ten alkohol ani nějak nechutná, spíš chci mít ten fajn stav z toho kupuji si třeba víno 2L za 80 kč do školy a vypiju to celé ve škole a ani pořádně nevím proč to dělám :( i doma :(( co mám dělat prosím…
Doplňuji:
Mám 18 let.Vyrůstám ze slušné rodiny.Myslím si, že jsem celkem rozumný člověk, ale ten alkohol mě kazí ;(

Nejlepší odpověď
Drap

Pokusit se přestat uplně. Pokud to nepůjde samotnému, tak jít na léčení. Čím dříve tím lépe.

Další odpovědi
tekumseh

Alkoholikem se staneš v okamžiku, kdy budeš mít bez přísunu alkoholu absťák a budeš pít proto, aby se ti udělalo dobře. To co popisuješ zatím asi není alokoholismus, jen jakési experimentování nebo hledání něčeho k odpoutání od reality. Každopádně seš k alkoholismu na dobrý cestě. Hlavně nechlastej každej den, to je cesta do pekel…

akvidzerp

jde o to najít si něco jiného co tě bude bavit,když si najdeš nějakou zálibu tak přestaneš myslet na alkohol. a myslim si že alkoholik nejsi protože těm už ten alkohol chutná…

anonym

pijem už vyše 30 rokov a nie som alkoholik.
Je pravda, že za dopoludnie nevypijem 2 l vína, ba ani denne nevypijem 2 l vína.
Pijem denne (víno proste milujem), ako kedy 2 – 4 dvojky vína, kľudne (nekopnem ich do seba, ale mlsám).
Pri posedení (oartia, pokec niekde v spoločosti) vydrčím kľudne celý večer pri 4 – 6 dcl vína, nič mi nie je, (no, za volant by som si netrúfol).
Takže skôr je to o tom prístupe k tomu alkoholu.

Ohľadne toho stavu:
robíte chybu, lebo pijete kým ten stav nemáte a zabúdate na jedno – alkohol tzv. dobieha, to znamená že uvoľnenie (ten stav) prichádza asi 10 – 3 min po požití. Ale keďže vy to prikrmujete, kým ho nemáte, dostanete sa do fázy ožralosti. Kúpte si iba sedmičku a pite ju po menších dávkach s časovým odstupom, príjemne vám bude dlhšie a bez excesov.

Damiana

Člověče, nosit si alkohol do školy, to už je přespříliš. Zamysli se nejdřív nad tím, proč právě tam potřebuješ mít nějakou berličku.
Alkohol nikdy nikomu v ničem nepomohl, časem tě dostane a začne ovládat. Teď jsi ještě mladý a nemáš toho „napito“ tolik, abys mohl poznat to negativní – ať už zdravotně nebo psychicky (celkový rozpad osobnosti). Ale jakmile tzv. nemáš pití pod kontrolou a z „obyčejného“ konzumenta se stane pijan, je to rychlá cesta k alkoholismu. Sám si uvědomuješ, že je někde chyba – být za blba, díky kterému se kamarádi baví tím, že ho ponižují rozhodně není výhra – a bude to horší.

Nechápu, že si ve škole nikdo nevšimne tvé opilosti – pokud dovedeš „ustát“ denně dva litry vína, to svědčí už o tom, že dost sneseš a to rozhodně není známka ničeho pozitivního. Bývá to tak, že čím déle piješ, tím víc bude tvůj organismus odolný vůči alkoholu – až se stane rezistentním. Jenže to už bude psychicky a fyzicky „rozložen“.
Pak už se dostaneš do fáze, že alkohol začneš nenávidět, ale budeš ho potřebovat. Přijdou abstinenční příznaky, možná se „dočkáš“ i deliria tremens (to je teprve extra zážitek:-(. Nakonec se to úplně zlomí a bude stačit jedna sklenička k tomu, abys byl namol. Zažila jsem hodně případů alkoholiků, ty osudy byly podobné a vždycky děsné. Často byly z tzv. dobré rodiny, nikdy jim nic nechybělo, byli úspěšní apod. Jak má člověk příležitost, tak má zkrátka „roupy“… Kdybys neměl denně na ten alkohol peníze, těžko si ho koupíš. Zkus „investovat“ do něčeho lepšího, jinak jsi na jisté cestě do léčebny. Časem. A jestli ti to nechutná a piješ jen pro ten účinek, je to ještě horší – klasický případ rizikového člověka.
Promluv si o tom s někým. Najdi si nějakého pořádného koníčka, kde by ti alkohol byl pouze na škodu. Stýkej se s lidmi, kteří uznávají jinou, než hospodskou kukturu. Tohle není legrace.

Alkohol ti nedá nic, ale sebere ti úplně všechno. S tím počítej.

pokazdejinak

promiňte, ale jestli si nejste schopný odpustit alkohol ani ve škole, tak možná ještě nejste závislý, ale máte dost závažný problém a podle mě byste si rozhodně měl dát od pití na nějakou dobu pauzu

co se definice alkoholismu týče, našla jsem třeba tohle:
http://zbynek­sklenicka.blog­.idnes.cz/c/288164­/Maly-testik.html
http://www.al­koholik.cz/za­vislost/psychi­ka_a_telo/alko­holik_alkoholis­mus_definice_vys­vetleni_pojmu­.html

ale nejjednodušší test můžete udělat sám – zkuste si vydržet aspoň týden bez pití a uvidíte
držím palce

Michálek1245

Jako tohle je fakt složitá otázka. Sám na sobě to poznáš fakt jen těžko. Ale jako jestli si dáváš pivo před obědem ke snídani, tak to není úplně běžné chování. Já tam jako první takový riziko vidím to, že tě to ovlivňuje v pracovním a osobním životě. Znáš to, takové ty sick days. Ale jako zase to neznamená, že si nemůžeš dávat večer třeba kvalitní gin.