FlAsh_7

Jak poznám, že je akcie drahá a nevyplatí se koupit?

Odpovědi
Reezo

Tož určitě existují někde nějaké záznamy z minulosti, jak se vyvíjí akcie jak které firmy atd… Podle toho by tedy šlo posoudit jak zda se vyplatí či nevyplatí. Každopádně nejlépe to posoudí někdo, kdo se aktivně zajímá o akcie určitých firem.

elkon

To odhadne makléř. ODHADNE.

Pepa25

Existuje řada metod, žádná není dokonalá:

  1. ukazatele typu P/E, P/B
  2. porovnání ceny s investičními doporučeními makléřských firem typu Patria
  3. vlastní odborný úsudek postavený na ocenění, historickém vývoji, perspektivě a plánech firmy atd.