Vlk-Gabriela

Jak poznám rozdíl mezi pravou a umělou kožešinou ?

Nemyslím cenový rozdíl, ale spíše v materiálu. Je možné poznat pouhým pohledem nebo dotykem, že není kožešina ze zvířat ? Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Drap

Nejlépe je to poznat na rubové straně kožešiny.

Další odpovědi
stryda

Vzit si par chlupu a zapalit.Zvireci srst ma jiny zapach nez umela srst.

rosinka

Tak např. promnout mezi prsty – umělá srst bude škvrkat a nebude tak hebká a jemná, jako zvířecí.

Petrejk

podíváš se mezi švy, pravá kožešina/kůže má stejnou barvu ale u levé 🙂 jde vidět že je barvená

Zdroj: výrobce kůže

Michálek1245

Ono když to dáte vedle sebe, tak to poznáte. Stejně jako u kůže. My jsme vybírali sedací soupravy z pravé kůže a taky jsme narazili na spoustu gaučů, které se jen jako kožené tvářili. Ale my chtěli fakt pravou kůži. Nakonec nám pomohli v https://lumax-nabytek.cz/sedaci-soupravy-z-prave-kuze kde mají fakt skvělé gauče. :) A ta pohovka od nich, kterou jsme nakonec koupili… Tak ta je fakt hmmmm. :))