jirkajirka

Jak poznám levostranný břeh řeky nebo přehrady.

Nejlepší odpověď
beer

Určení je po proudu toku vlevo – levostranný břeh.

Další odpovědi
zjentek

pomůcka „dívat se po proudu“ platí u přehrady také pro břeh před výpustí

Funna

postavíš se tak, aby ti jakoby tekla voda do zad a díval se po proudu…a pak už je na tom řeka, potok, přehrada apod. s levostí a pravostí stejně jako ty… .-)

Emefej

U řeky je to jednoduché, postav se čelem k vodě. Pokud voda teče doleva, stojíš na levém břehu, pokud teče doprava, stojíš na pravém.