Manijak

Jak poznám která zvuková karta pasuje do PC?

Jenom jak poznám kterou zvukovku si mohu koupit.

Odpovědi
pl4toon

Podívejte se do manuálu k základní desce vašeho počítače, tam zjistíte jaké rozšiřující sloty máte. Vzadu na skříni se koukněte jaké jsou již obsazené, nebo skříň otevřete, pokud to půjde (možná vám v tom zabrání záruční plomba). Zvukové karty se u desktopů obvykle vkládají do slotů PCI, PCI-E 1×, či AMR.
Když doplníte otázku o typ svojí základní desky a jakou zvukovku si chcete koupit, někdo vám tu určitě poradí, jestli to k sobě pasuje :)

Bedy

Zpravidla do každého počítače zapojíte kartu do slotu PCI, ten má snad každá základní deska.
Nicméně bude lepší, když si vezmete manuál k základní desce nebo se podíváte na internet a kouknete na to.