Avatar uživatele
Weroniq

jak poznám, kolik hodin spánku je pro mě ideální, abych byla plně odpočatá?

každý potřebuje jinak dlouhý spánek, jakto? a jak si můžu zjistit ideální délku pro sebe, abych nebyla ani přetažená ani nevyspalá? a je dobré chodit spát pořád ve stejnou dobu i když vstávám pokaždé jinak brzy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Syd, hanulka11, misa-radilka před 4614 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Záleží jak jsi přes den aktivní , je dobré pokud můžeš nepředržovat spaní, když se ti večer chce …prostě jít spát .
Někdy to na mě přijde třeba už v 8 h. cítím, že prostě musím,
myslím ,že si tělo řekne samo
každý jsme jiný
nikdy nechodím ani nevstávám ve stejnou dobu- jen mám výhodu, že jakmile otevřu oči mohu fungovat.
Snaž se pozorovat… co ti tvé tělo naznačuje jen tak se vyhneš přetažení a kolapsu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Nezlob se na mě, ale kdo jiný to má poznat než Ty ?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lexx

to si organismus řídí sám svými biologickými hodinami, prostě se spontánně probudíš a to znamená že máš dost

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
misa-radilka

Ahoj Weru, no, já se někdy nevyspím ani za 10h a jindy mi stačí 5. Jistou roli tu mohou hrát i fáze spánku… Třeba když jsem v nejhlubší fázi (REM) a zdají se mi sny, odpočívám nejvíc. Proto jsem nejodpočatější, když se mi toho za noc zdálo co nejvíc (i když jsem spala třeba 6h). Ty už to nějak vypozoruješ, jak na to ;)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sp%C3%A1n­ek

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek