dj.pino

Jak poznám, kdo má a nemá charisma?

Jsou pro označení pojmu charisma pravidla striktně určená, a pokud ano, kdo tyto pravidla určuje?

Nejlepší odpověď
Kepler

Žádná pravidla určená nejsou. Tento pojem je jen velice obtížně definovatelný. S jistotou ale můžeme říci, že charisma je výjimečná vlastnost osobnosti člověka, který se vyznačuje osobním kouzlem a přitažlivostí. Takový člověk má vysoce vyvinuté komunikační a přesvědčovací schopnosti, kterými dokáže ovlivňovat ostatní lidi a budit jejich nadšení. (wiki)

dj.pino

Díky moc za reakci.Rozumím tomu tak, že např. když požádám důchodce ženu, chlapa ve středním věku a středoškoláka/čku, aby ze 30ti lidí a z různých soc. vrstev označil každý 10 lidí o kterých se domnívá, že mají charisma se mohou od sebe zcela lišit?

Kepler

To si nemyslím, mezi těmi 30ti lidmi nemusí být žádný, který by měl výrazné charisma. Je to spíše výjimečná vlastnost, dar.

quentos

Určitě mohou, osobní kouzlo nepůsobí na všechny stejně (na některé nepůsobí vůbec). V některých případech se ale pravděpodobně shodnou (zvlášť u toho, kdo má charisma velké).

dj.pino

Děkuji za reakci.