redy

Jak poznám, jaký rozvodový řemen mám koupit?

V Tyotě mi rupnul řemen, no a teď nevím, čeho se mám chytit.
Jak mám zjistit, jakej mám koupit?

Volala jsem do obchodu a bylo mi řečeno,že to mám změřit.

Hezký – ale jak? Čím?

Nechci ho nechat odvézt, kámoš mi ho nandá, druhou radu jsem dostala, kup jich víc, jeden z nich bude ten pravej… 🙂
Děkuju za pomoc –

Nejlepší odpověď
dubraro

Pokud máš kamaráda dostatečně kvalifikovaného na to, aby vyměnil rozvodový řemen (což není úplně triviální operace), pak on také určitě dokáže určit označení řemenu, který je třeba koupit.
V kvalifikovaném obchodě s náhradními díly by to měli dokázat určit podle typu auta, typu motoru a roku výroby.

Další odpovědi
gecco

Změřit – rámcově – natáhni špagát po dráze řemenu a označ si potřebnou délku, tu pak změř… Ale opatrně, netoč ´kolečky´ (prasklej řemen je dost vošajstlich už tak – aby se ti nepotkaly písty s ventily…!).
___
Info o řemenu by mělo jít najít i podle typu motoru (označení by mělo být ve ´velkém´ techničáku) a roku výroby.
😉
_____________­_______________
K doplnění, že jde o řemen pohonu altíku (v Diskusi) – délku změříš relativně snadno, ten nemusí být tak přesný…
😉

  1. koukni na alternátor, zda byl řemen klínový, ozubený nebo drážkový
  2. tady – https://www.ty­ma.cz/technic­ke-informace/co-s-prasklym-remenem/ – máš postupy pro jednotlivé typy řemenů, jak je identifikovat (potřebuješ šupleru a ten provázek viz výše)
  3. to, co naměříš, zavolej tomu kamarádovi – on už si poradí

😉

mosoj

Bože, bože. Rozvodový řemen, řemen k alternátoru, řemen do kalhot. Všechno to jsou řemeny.

  1. Na řemenu by to mělo být napsáno.
  2. Kupuj na zavedených E schopech podle značky auta, motorizace a roku výroby. Každý z pořádných E schopů má i poradenství, kde ti řemen doporučí přímo nebo podle VIN auta. I kdyby jsi to pak koupila někde jinde, budeš znát alespoň rozměr. Kelly neporučuji je nekřesťanský drahý!!

Třeba MLParts, POPart nebo
https://www.pro­fidily.cz/nah­radni-dily/?utm_sou­rce=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=Pro­fiDily.cz+-+8103269730+-+Zna%2525c4%2­5258dky&utm_con­tent=Profid%2525c3%2­525adly

Toto jsou místa kde ti zaručeně poradí, buďto ON line, nebo telefonicky.

redy

dubravo: jedná se o řemen který pohání alternátor.
Nebo myslíš že i to, chce odborníka?
Písni mi prosím…
Dík

gecco

Redy – řemen na altík není rozvodový…
😉

redy

gecco, aha dík 🙂

redy

Toyota 🙂

gecco

Toyota – víš, kolik dělala a dělá Toyota motorů? – a každej ´jinej´…
😉

redy

gecco vím, překvapilo mi, že v obchodě nevěděli co chci, tak jsem cinkla do Prahy do Kelly a hádej – nevěděl ani chlápek kterej to prodává.
Parametry o autě jsem dala------ a nic. 🙂

Arne1

Servisáci mívají k dispozici tabulky a databáze a podle VINu to najdou.

redy

Arne1: Děkuju 🙂