Salio

Jak poznám,jaký má směr moment síly pokud na těleso působí více sil?

Moment síly pokud na těleso působí více sil (mechanika tuhého tělesa) prosím,vysvětlete to nějak jednoduše,nejsem moc zdatný fyzikář (16 let) :)

Odpovědi
arygnoc

výsledný smer dostanete sčítaním vektorov (veličina určená veľkosťou a smerom) pôsobiacich síl.

rigormortis

Musíš vypočítat výslednici…a otázka je nejasná…moment je u otáčení, potom se uvažuje v osách o výslednicích a na základě toho se počítá celkový moment v N/m (newton na metr) vzhledem k ose otáčení…bohužel…

Dochy

Sečtení vektorů už hláslili kolegové 😉
Pokud Ti jde opravdu o otáčivý moment (síly působí v různých bodech a různými směry), pak pokud se nemýlím si pro výpočet můžeš zvolit na tělese libovolný bod, ke kterému spočítáš momenty od jednotlivých sil a pak je sečteš.