bolak

Jak pozná psycholog že mu pacient neříká jenom to, co chce slyšet?

Třeba ve vězení, když má bejt vězeň propuštěn na svobodu, nebo u psychozkoušek na policajta?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Znáš film / knihu Propuštění z věznice Shawshank? Jak tam Red může každých dvacet let požádat o propuštění za dobré chování a pokaždé, když přijde před komisi, tak začne, jak se děsně polepšil, jak je z něj nový člověk atd. a vždycky jeho žádost zamítnou. Teprve až po několika takovýchto pokusů přijde ke komisi celej nakvašenej, s tím, že je to jenom divadýlko a nikdy ho nepropustí, seřve je tam do aleluja a na základě toho ho propustí?

Další odpovědi
autacek

Hodnocení je subjektivní, tak že si lékař zpravidla udělá úsudek dle zkušeností a praxe, včetně vyhodnocení ostatních symptomů a nahlédnutím do zdravotní dokumentace (pochopitelně pokud se nejedná o vyšetření s napojením na přístroje, i když i ty dokáží někteří lidé ošálit).

Jinak si nedělej přílišné iluze, psychologie i psychiatrie je tak trochu alchymie a různí doktoři k tomu přistupují různě, u psychologů nakonec zjistíš, že je Tvé problémy vlastně ale vůbec nezajímají (je to jen jejich zaměstnání), a psychiatři na Tebe budou preventivně pohlížet jako na magora, hned od samého začátku, ale jak na potvoru ne tehdy, pokud po nich budeš potřebovat osvědčit, že magor jsi.

marci1

Lhář může mluvit se zámlkami, nepřirozeně gestikulovat, dochází ke změně hlasu, tónu, očních zornic a nebo pocení. Odhalit nelze pouze ty, kteří své lži skutečně věří, např. tzv. „bájivé lháře“. Viz :http://psycho­logie.cz/jak-poznat-lez/

anonym

Lucijej nejmenuje se ten film Vykoupení z věznice Shawshank?
http://ulozto­.cz/xdfKAo8/vy­koupeni-z-veznice-shawshank-dvdrip-cz-dd-5-1-petr3007-avi

Lucijej

Nojo, chybička se vloudila :o)

bolak

marci1: Na mně se to pozná hned, já když lžu, tak při tom cucám vlasy. Někdy i svý vlastní.

anonym

já když lžu, málokdo to pozná, pánč já do toho zakomponuju i pláč, leda by mě posadili na nějakej přístroj
Jsem velmi dobrá a talenovná herečka, umím se i zalykat, cukat bradou a podobně – úspěch zaručen 😁

Lucijej

teda, tebe bych chtěla mít doma :o) nebo aspoň v práci