Avatar uživatele
bolak

Jak pozná psycholog že mu pacient neříká jenom to, co chce slyšet?

Třeba ve vězení, když má bejt vězeň propuštěn na svobodu, nebo u psychozkoušek na policajta?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3939 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucijej

Znáš film / knihu Propuštění z věznice Shawshank? Jak tam Red může každých dvacet let požádat o propuštění za dobré chování a pokaždé, když přijde před komisi, tak začne, jak se děsně polepšil, jak je z něj nový člověk atd. a vždycky jeho žádost zamítnou. Teprve až po několika takovýchto pokusů přijde ke komisi celej nakvašenej, s tím, že je to jenom divadýlko a nikdy ho nepropustí, seřve je tam do aleluja a na základě toho ho propustí?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
autacek

Hodnocení je subjektivní, tak že si lékař zpravidla udělá úsudek dle zkušeností a praxe, včetně vyhodnocení ostatních symptomů a nahlédnutím do zdravotní dokumentace (pochopitelně pokud se nejedná o vyšetření s napojením na přístroje, i když i ty dokáží někteří lidé ošálit).

Jinak si nedělej přílišné iluze, psychologie i psychiatrie je tak trochu alchymie a různí doktoři k tomu přistupují různě, u psychologů nakonec zjistíš, že je Tvé problémy vlastně ale vůbec nezajímají (je to jen jejich zaměstnání), a psychiatři na Tebe budou preventivně pohlížet jako na magora, hned od samého začátku, ale jak na potvoru ne tehdy, pokud po nich budeš potřebovat osvědčit, že magor jsi.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Lhář může mluvit se zámlkami, nepřirozeně gestikulovat, dochází ke změně hlasu, tónu, očních zornic a nebo pocení. Odhalit nelze pouze ty, kteří své lži skutečně věří, např. tzv. „bájivé lháře“. Viz :http://psycho­logie.cz/jak-poznat-lez/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Lucijej nejmenuje se ten film Vykoupení z věznice Shawshank?
http://ulozto­.cz/xdfKAo8/vy­koupeni-z-veznice-shawshank-dvdrip-cz-dd-5-1-petr3007-avi

před 3932 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lucijej

Nojo, chybička se vloudila :o)

před 3932 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

marci1: Na mně se to pozná hned, já když lžu, tak při tom cucám vlasy. Někdy i svý vlastní.

před 3938 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

já když lžu, málokdo to pozná, pánč já do toho zakomponuju i pláč, leda by mě posadili na nějakej přístroj
Jsem velmi dobrá a talenovná herečka, umím se i zalykat, cukat bradou a podobně – úspěch zaručen 😁

před 3932 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lucijej

teda, tebe bych chtěla mít doma :o) nebo aspoň v práci

před 3938 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek