bolak

Jak pozná anglán jestli druhej anglán říká „ona se má dobře“ a nebo „ona je dobrá“, když u obojího říkaj „she's good“?

Nejlepší odpověď
quentos

u toho prvního to říkají velice zřídkakdy. Většinou spíše „she 's fine“. Pokud by už použili good, pak jen tehdy, když to jasně vyplývá z kontextu, tedy např. na otázku „how is she?“ (cituji rodilého mluvčího : odpověď „good“ na „how are you“ je striktně vzato chybná, ale užívá se takovou měrou, že už se bere jako standard. http://forum.wor­dreference.com/show­thread.php?t=586256 )

Další odpovědi
ladaadal

No z rozhovoru vycítí jestli mluví o tom, jak se má, nebo o bom, jaká je. Vyplyne to z kontextu.