Macenta

Jak požádat v Holandsku o politický azyl a co je k tomu prosím potřeba?

Jsme pětičlenná rodina a chtěli bychom vědět co je vše potřeba a kam se v Holandsku obrátit. Děkuji

Odpovědi
Arne1

Především – a to platí všude – nesmíš přicházet z bezpečné země. V rámci EU to budeš jen těžko dokazovat

autacek

Abys mohla někde žádat o politický azyl, musí k tomu být zákonný důvod.

Pokud nejsi přivandrovalec přesmořeplavec, tak azyl jako občan EU v jiné zemi EU jen tak nedostaneš. A už vůbec ne s celou svou rodinou.

Jak najít práci i volné pozice v NL se můžeš dozvědět třeba zde https://ec.eu­ropa.eu/eures/ma­in.jsp?country­Id=NL&acro=lw&lan­g=en&parentId=0&ca­tId=0®ionId­ForAdvisor=&re­gionIdForSE=&re­gionString=NL0| : ovšem jak jsem to tak pochopil, Vám nejde ani tak o práci, ale nechat se bezpracně vyživovat někde jinde, že?

Drap

Kam se obrátit? Volně se můžete stěhovat v rámci EU. Chcete do Holandska? Jak snadné. Najít si byt a práci, popřípadě zakoupit tam nemovitost. Další možností je začít tam podnikat. Chce to jen naučit se místní jazyk a mít dostatek naspořeno. S politickým azylem se nedá počítat. To by se muselo jednat o přestěhování z Afriky a ne z EU.

ivzez

Proč zrovna Holandsko, kde je situace (minimálně ta s drogami) horší než u nás?

V EU je bezpečno všude, nesvoboda tu také není, ve víře Vám nikdo nebrání,
cenzura už dávno byla zrušena, … Podle mne nemáte důvod, kvůli kterému by
Vám NL poskytlo politický azyl.

Ale v rámci EU se můžete volně pohybovat ve všech členských zemích.
Klidně se do Holandska odstěhujte, prokažte dostatek financí na pobyt
a požádejte o povolení trvalého pobytu. Po nějaké době (tuším 5 let) bude
možné požádat o státní občanství.

Ty finance jsou důležité. Pokud byste chtěli žádat o sociální dávky,
trvalý pobyt byste nejspíš nezískali. A bez něj ani občanství.

autacek

Tak poté co pustí přítele z kriminálu můžete odjet kam chcete. A už se sem do té, podle Vás hnusné země, nevracejte.

Pracovat a žít můžete kdekoli jinde v EU, bohužel je však možné, že tam na Vás též nebude nikdo zvědavý.

Macenta

p. arne1.
Vy mi chcete říct že Česká Republika je bezpečná? Když dnešní mládež už fetuje v 10 letech? V děckých parcích jsou po zemi injekční stříkačky? Rasismus, na práci je tu fronta cizinců a mnoho dalších .....

Mc Merkurion

… jak někdo mluví o rasismu v Čechách, zavání to nemakačenkama, co hledaj jen vysoký dávky …

Drap

Možná by stačilo si do toho Holandska na pár dní zajeta dívat se kolem sebe. Kriminalita větší, nezaměstnanost podstatně vyšší a drogy volně dostupné téměř na každém rohu.

ivzez

ČR je bezpečnější než Holandsko, Německo, …