Rommart

Jak požádat soud o provedení testů DNA k určení otcovství?

Jak mám postupovat při žádosti otce o nařízení testů DNA soudem? Mám velmi velké podezření, že mi ex přítelkyně zatajila, že já nejsem genetickým otcem dětí na které jí platím výživné po dohodě. Chtěl bych vědět jakým způsobem oslovit soud a popřípadě jestli je někde na netu nějaký Vzor Žádosti. A v případě že se prokáže že opravdu nejsem otcem dětí jak se vyvázat z povinnosti platit když jsem se nechal zmanipulovat a poté zapsat do Rodného listu dítěte?

Odpovědi
Kryšpín

Žaloba o popření otcovství formulář ťukněte do vyhledávače, dále podívejte se na zákon č. 89/2012 Sb., připravte se na vysoké náklady a ještě náklady soudního řízení.

Alesh

Předpokládám, že jste nebyli manželé. Pokud se nepletu, tak v takovém případě je lhůta na popření otcovství do půl roku věku dítěte, pak už máš smůlu, platíš na kukačku a hotovo. „Právo dítěte“ je vyšším právem než spravedlnost a podvod matky nikdo neřeší.

XenieRo

Ahoj, chci se zeptat… Existuje něco jako domácí testování otcovství? Abych nikam nemusela a vše vyřšila doma?