Avatar uživatele
anonym

Jak požádat o zrušení mlčenlivosti?

Po 30 letech je nutné žádat o zrušení nebo je to promlčené a lze hovořit.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, briketka10, anonym před 4098 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Záleží od stupňa mlčanlivosti.
Sú bežné pracovné mlčanlivosti, vzťahujúce sa na dobu zamestnania, prípadne podľa zmluvy 1–5 rokov po ukončení zamestnaneckého pomeru.
A sú mlčanlivosti, kde sú zákonom, či súdne stanovené dĺžky mlčanlivosti – napríklad niektoré archívy z čias 2.svetovej vojny čakajú na uvolnenie, kým uplynie 75 rokov od ich zablokovania.
Pokiaľ neviete stupeň vašej mlčanlivosti, napíšte tomu (organizácii), kto túto mlčanlivosť vyhlásil (podpísal dohodu), prípadne na nadriadenú organizáciu a písomne požiadajte o zbavenie mlčanlivosti.
Súhlasím s ockom „tak raději mlč“, pokiaľ nejde o vraždu, či iný trestný čin, ktorého ste boli svedkom, alebo účastníkom.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Česílko, já bych to zkusila písemně u toho, kdo na Tebe mlčenlivost uvalil. Horší je to tam, kde ti, co Ti mlčenlivost uložili, už jsou zrušeni.
Při podepisování Dohody o mlčenlivosti Ti přece musely být podmínky sděleny. Bylo vícero úrovní utajení materiálů a podle těchto stupňů se určovala lhůta na promlčení. Pokud nevíš, jak je to ve Tvém případě, tak raději mlč (aspoň do doby, než si ověříš, jak na tom jsi).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Mám to ze z.133/1985 Sb., o pož. ochraně, ve znění pozdějších předpisů. Obrátil se na mne hasič z Prahy ohledně požáru ústavu v Měděnci. Už jsem podal žádost o schůzku s příslušným ředitelem HZS. Nerad byc porušil, neboť ten hasič na VUT v Brně dělá o tom práci.

před 4097 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek