epospa

Jak požádat soud o změnu termínu?

Dobrý den,jak napsat k soudu žádost o přeložení termínu soudu tak,aby mohl být soud v pátek? Přítel má danou žádost o úpravu styku s dítětem a už přišel termín soudu. Bohužel soud je ve čtvrtek a to je přítel na montáži dost daleko od domova a doma bývá každý pátek. Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
da ny

Snadno, nejlépe písemně, česky.

Domnívám se. že Vás sr to „netýká“
Přítel se nemůže dostavit k jednání, měl by napsat/požásat on.
Před mnoha lety jsem psala během hospitalizace v nemocnici žádost k rukám konkrétního soudce, od kterého přišla pozvánka.
Přítel by mohl zkusit, požádat, zda by mohlo být jednání v pátek (z pracovních důvodů). Omluvit se a požádat přrd termínem.
Také si může v práci zařídit volno…
Vás se to netýká, ať si to řeší sám. Vaše zbyytečná starost a aktivita.
Vy se dostavit k jednání můžete.....
Na něm je, zda se omluví za nepřítomnost a jak si to zařídí. Zejména tehdy, pokud o kontakt se svým potomkrm stojí.

Další odpovědi
Dochy

Požádat o odročení z důvodu… kontakty by měli být na předvolání.
Ale soud má před zaměstnaneckými povinnostmi zpravidla přednost, standardně v ČR je na to nárok na neplacené volno (ale zaměstnavatel zpravidla rád navrhne čerpání dovolené, pokud o práci toho zaměstnance stojí)

led

Priateľ musí požiadať písomne, v stanovenom termíne na odpoveď, príslušný súd o zmenu termínu s uvedením dôvodov.
Urobí tak buď osobne, alebo poverí tým svojho právneho zástupcu.