Tony1981

Jak požádat o prodloužení výživného pro dceru, která dosáhla plnoletosti, ale nadále studuje?

Dcera má v Říjnu 18 let, ale studium ukončí až v červnu 2020.Jak zažádat o prodloužení výživného?

Odpovědi
Klaproth

O to si musí požádat plnoletá dcera sama.

Edison

No nevím, ale v červnu 2019 to už asi nestihne.

Funna

pokud výživným myslíte prachy od druhého rodiče, tak nejlépe s pomocí nějakého advokáta, protože tohle asi bude rozhodovat soud…pokud vám tedy nebude ten druhý platit dobrovolně…
a pokud se ptáte na odpočet daní na dítě, tak stačí donést zaměstnavateli (do účtárny) potvrzení o studiu…
a potvrzení o studiu musíte URČITĚ přinést do její zdravotní pojišťovny, protože jinak přestanou částku vymáhat od státu a začne jí nabíhat dluh za neplacení pojistného…

ivzez

Od 18 let uže se výživné vyplácí zletilému dítěti.
Tzn., že se Vaše dcera musí dohodnout s druhým rodičem sama.
Případně musí sama podat návrh na stanovení výživného soudu.
V druhém případě bych doporučila se napřed poradit na OSPOD,
kde mohou pomoci i se sepsáním návrhu (návštěvu by bylo lepší
uskutečnit ještě před 18. narozeninami).