Lusiliju

Jak požádat o domácí vězení?

mám druha a ten dostal nástup trestu ,na 14 měsíců máme spolu dvě děti ,dcerku 7 let a je hluchoněmá a má středně těžkou retardaci mozku a syna 6 let chodí do přípravné třídy , tím bych chtěla zjistit za by nešlo požádat o domácí vězení ale nevím jak to sepsat ?

Nejlepší odpověď
carpediem

Pokud rozsudek nabyl právní moci, tak je platný. O alternativní trest domácího vězení se žádá před vynesením rozsudku.

Teď leda že nastopupí, něco si odsedí a pak požádá, aby mu byl zbytek trestu proměněn na podmíněný, nebo na trest domácího vězení.