Avatar uživatele
Aditour

Jak povolit zahraniční převod peněz?

Ahoj, chci si něco objednat z Aliexpressu, a k tomu potřebuji povolení na mém účtě zahraniční převod peněz.
Jak si to můžu povolit?

Zajímavá 0 před 2548 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Způsobů placení je víc. Osvědčilo se mi přímé placení debetní kartou, kterou odblokuji ve smartbankingu jen na okamžik zaplacení objednávky.

Upravil/a: Hlada

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Správný systém navrhuje Hlada. Pozor, Jiří Bohumile – pokud se v posledních týdnech něco nezměnilo, tak stávající situace je taková, že Aliexpress platby pomocí PayPalu nepodporuje. K tomu placení kartou jen tolik, že karta musí mít povolení pro e-komerce, to jest pro platby na internetu. Ne vždy to konkrétní karta u konkrétní banky má povoleno automaticky, někdy se o to banka musí požádat. Obecně, pokud už se tato karta použila k zaplacení třeba i na nějakém českém éšopu (a platba se uskutečnila), e-komerce jsou povoleny.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Pokud chceš nakupovat na Ali, podívej se na „jaknakupovat­na.cz“, tam je celý postup. Pro platby je pak nutno zřídit účet na PayPal a přes ten se, příkazem z debetní karty, nebo z účtu, převádí z banky peníze. Ale to vše i jak se ten účet zřídí, by mělo být na tom serveru popsáno. Já už to z hlavy nepamatuju, dělal jsem to někdy víc jak před rokem a půl. A ten účet na PP Ti pak zůstává funkční i pro další nákupy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

U některých karet to nejde vůbec. Nejlepší možností je informovat se ve své bance.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek