jajan

Jak používat římskou svíci ..

Dobrý den, chci se zeptat může se římanka při odpalování držet v ruce ? Známí to tak dělají ale nevim zda je to bezpecne… co to muze zpusobit ?

Nejlepší odpověď
slad08

Římanka by se správně měla připevnit k nějakému podstavci zápalnicí nahoru.
Minimální vzdálenost od římanky má být 15m, kvůli přecházení nehody. Kdyby explodovala a vy jste ji držel v ruce, tak to asi zrovna nebude příjemné.
Také ji mám koupenou a původně jsem ji chtěl držet v ruce, ale poté jsem si přečetl návod na obalu.

Další odpovědi
Deli

Manžel vždy natluče kovové trubky do země na louce a do nich se pak zapálené ř.sv. dávají. Může se něco zaseknout, roztrhne to obal a Vaši ruku… neriskovala bych.

venkovan

No já jsem starý skrblík a na to abych vystřílel peníze do vzduchu fakt nemám. Skoro obdivuji lidi, kteří tady okolo mne pořád brečí, že nemají peníze a potom několik tisíc korun vystřílí do nebe během nějaké 1/4 hodiny. Ale je to možná tím, že ročně dost peněz naliji do různých veřejných projektů a na střílení mi nezbývá. kde je větší radost nevím – mám pocit, že v projektech je trvalejší.
A respektuji zvířata – ten randál jim nedělá.
Ale když už máte peníze na vyhození do vzduchu, rozhodně si přečíst návod na použití a od každé výbušniny a silně hořlavé látky dle možností co nejdál.

pokazdejinak

my jsme vždycky pro odpal čehokoli používali prázdnou lahev od šampaňského – je to dostatečně pevné i stabilní… a samozřejmě být co nejdál :)