belgik

jak pouzivat dosbox?

chtel bych spustit hru the incredible machine kterou jsem driv hraval v dosu.. pry na to potrebuji dosbox tak jsem ho stahnul a porad to nejde. vite nekdo co s tim?

Nejlepší odpověď
Berušinka

Jestli máš stáhnutý dosbox, tak stačí je přetáhnout ikonu té hry na ikonu dosboxu a mělo by se to spustit.
Nějaké hry také nemusí na ten dosbox jít nebo ten dosbox je špatnej…

Další odpovědi
Alesh

  1. Máš nainstalovaný a spuštěný DOSBox. Hru máš např. v C:\Hry\TIM
  2. v DOSBoxu napíšeš: mount C C:/Hry (bere i normální lomítka) … Enter
  3. pak napíšeš: C: … Enter
  4. příkazem dir si prohlídneš adresář (není nutné)
  5. cd TIM
  6. tim.exe (nebo stačí jen tim, zkrátka ale to musí být název toho spouštěcího souboru)