441997tomas

Jak použít notebook jako „dálkový ovladač“ ?

Dobrý den, hledám na internetu a stále nemohu nic najít o tom jak použít notebook jako IR vysílač. Nevíte někdo zda-li se dá koupit externí IR vysílač nebo lépe vyrobit si jej a nebo jestli to vůbec lze ? Chtěl bych ovládat zesilovač od domácího kina. Předem díky za případné odpovědi.

Odpovědi
arygnoc

ir vysielač (infrared, infračervený) dokáže komunikovať s prijímačom iba v priamej viditeľnosti (resp. odraze, ale ten nie je spoľahlivý).

nb zvyčajne nemajú ir vysielač/prijímač, je to prekonaná technológia, skutočne sa využíva iba u diaľkových ovládačov.

pre nepotrebnosť takéhoto zariadenia pochybujem že niečo nájdete.
nevidím problém používať bežné diaľkové ovládanie.

;-Q