dust8

Jak použít nevyužitý router jako wifi extender?

Odpovědi
Mr. Marek

Záleží proč je nevyužitý.

cochee

Není to zas až tak úplně triviální. Nejlépe je, když obě rádia jsou stejné značky, tím se zvyšuje pravděpodobnost, že to pojede. Já mám „mateřku“ Edimax a donedávna i extender byl Edimax, ale bohužel musel jsem ho kvůli hardwarovému problému vyměnit. S TP-Linkem se Edimax vůbec nebavil, povedlo se až s AirLive, jiný další Edimax bohužel nemám. Základem je samozřejmě nastavit na ripítru stejný kanál jako na AP a pak nastavit správné režimy práce. Problém je, že výrobci ty režimy nemusí mít pojmenované stejně, anebo je můžou kombinovat. U mě je správně: AP režim „AP Bridge-WDS“ a na opakovači: „Universal Repeater,“ přitom je zvláštní, že opakovač má i režim „WDS Repeater“ – a s tím to nefunguje. Dále musí být nastaveno na obou rádiích stejné šifrování – což u mě odpadá, wifinu mám nešifrovanou s přístupem klientů přes seznam povolených MAC. To je tak v kostce vše.

Arne1

Ideálně vykašlat se na extender, připojit ho kabelem k základnímu routeru v režimu AP

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

cochee

Arne1 – samozřejmě. A když to útépéčko natáhnout nemůžu?

Arne1

powerline to jistí

cochee

Nemusí jistit nic. Často nespolehlivé, může být pomalejší než systém wifi opakovače. Velmi závisí na kvalitě rozvodů 230V~. A otázka zněla na využití nevyužitého routeru, ne na nákup nového přístroje.