kefud

Jak postupovat za účelem vyznačení právní moci rozsudku?

Dne 17. srpna 2017 jsem obdržel rozsudek o zaplacení částky 7.000kč s přísl. Osř § 174(1) Platební rozkaz, proti němuž nebyl podán odpor, má účinky pravomocného rozsudku.
Vzhledem k tomu, že platba neproběhla, poslal jsem 17.října 2017 rozsudek soudu za účelem vyznačení právní moci rozsudku. Chci celou věc postoupit exekutorovi, ale bez vyznačení právní moci rozsudku to nelze. Jak postupovat když soud nereaguje?

Spisová značka: 8 C 292 / 2016
Městský soud Praha > Obvodní soud Praha 6
Stav řízení: Vyřízená věc – po vyhlášení konečného rozhodnutí (od 23.08.2017)
Průběh řízení
Událost v řízení Datum
Zahájení řízení 12.10.2016
Nařízení jednání 17.08.2017
Vydání rozhodnutí 17.08.2017
Vyřízení věci 17.08.2017
Poslední změna ve spisu: 20.11.2017 12:11:15
Údaje platné k: 25.11.2017 08:08:53

Odpovědi
JájsemRaibek

Zajít na soud, kde v rozsudku vyznačí nabytí právní moci a potvrdí.
Je též možné, že exekutor v rámci činnosti si zařídí vyznačení právní moci sám.

kefud

Vzhledem k nevyznačenému nabytí právní moci v rozsudku exekutorská kancelář mi doporučila: Zaslání stávajícího originálního rozsudku doporučeně s žádostí o jeho vyznačení. Osobní návštěva mi nevyhovuje z důvodu vzdálenosti do Prahy 150km. Nyní mám obavy,že žalovaná firma nepřevzala rozsudek z důvodu neexistence na uvedené adrese, tudíž rozsudek se musel vrátit zpět soudu. Jak bude soud dále postupovat. Mám jej upozornit na soukromou adresu jednatelky firmy pro zdárný způsob doručení rozsudku?

JájsemRaibek

Ještě doplňuji:
Soud doručí plat. rozkaz zvláštním způsobem, třeba soudním vykonavatelem, doručovatelem a ten si poradí komu a kam doručit, aby doručil.
Jo a soudu můžeš upřesnit místo doručení, ale myslím si, že z rejstříků jej znají.

JájsemRaibek

Platební rozkaz jako snad jediný právní dokument musí být doručen a jakékoli náhradní doručení je vyloučeno. Nelze tedy ani použít fikci doručení (10 dní).
To je však problém soudu, nikoli tebe.
Nikoho krom soudu bych neupozorňoval, stejně na to nemáš právo.
Zašli tedy rozsudek nebo platební rozkaz (ale je v tom rozdíl) příslušnému soudu k vyznačení právní doložky.

kefud

Rozsudek jsem zaslal soudu k potvrzení( jak jsem se zmínil výše)ten více jak měsíc nereaguje. Co bude dál, proč soud otálí s mojí žádosti o vyznačení nabytí právní moci, nedaří se mu doručit rozsudek?