Venka

Jak postupovat v případě, že někdo nahlíží do trestních spisů a pak o nich referuje civilním osobám?

Odpovědi
majaop

asi bych podala trestní oznámení jak jinak by se dalo postupovat???

Fidel

Nerozumím vašemu dotazu. Můžete jej upřesnit? Do spisu, který je veden v trestní věci můžou nahlížet pouze subjekty, které jsou účastníky (soud, st. zástupce, obžalovaný, …). Domnívám se, že informace, které tam zjistí může zveřejnit za předpokladu, že nejsou přísně tajné, tajné ani důvěrné a neporušují zákon, kterej chrání nezletilý násliníky… Má někdo opačný názor?

Opačná věc je, pokud by někdo informoval nepravdivě – možný tr. čin. pomluvy