SteimlX

Jak postupovat v případě stalkingu?

Expřítel známé se na dálku stále připojuje na její maily, fb a podobně a zveřejňuje citlivá data celé jejich rodiny, mění všem hesla a podobně. Policie má laxní přístup. Jak má postupovat? Trestní oznámení už je sepsáno, ale dá se to nějak urgovat?

Nejlepší odpověď
ivzez

Sepsané trestní oznámení nestačí, je potřeba je podat.

Jak je možné, že se bývalý partner Vaší známé stále připojuje
k jejím účtům? Poraďte své známé, aby své účty lépe zabezpečila
(minimum je změna hesla).

Další odpovědi
anonym

Jestli měl dříve přístup na e-mail a facebook nebo se přihlašovali ze stejného počítače(mobilu, atd.) tak proč si heslo nezměnila už dávno? To je snad základ zvláště když ví že její expřítel může její data ohrozit.Být vámi na policii bych se moc nespoléhal, protože pro ně jsou to prkotiny. Nejlepší by to bylo aspon to s ním vyřídit nějak osobně. Upřímně nechápu proč si někteří exmilenci či exmanželé dělají takovéto naschvály.

yuko

Kontaktujte Policii ČR v případě oprávněného pronásledování, obtěžování nebo napadení, je-li jednání pronásledovatele takové, že ve vás vzbuzuje strach, obavy, nepříjemné pocity apod.

Maji to primo na strankach. Podat trestni oznameni a neustale volat na policii, pokud se citi ohrozena. Na se ceka, az tim sroubouvakem nekoho zabije?

Zdroj: http://www.po­licie.cz/clanek/pre­vence-stalking.aspx

SteimlX

Již podáno bylo, ten člověk je"hacker" zabývá se správou servrů a celkově se hrabe v IT… Hesla si už všechna změnila, zabezpečila si vše přes telefon, ale teď začal napadat její rodinu přes wi-fi a podobně. Dnes byla zase na PČR a prý se s tím nedá nic dělat… Mj. běhal po městě se šroubovákem, že někoho zabije a že si chce sednout a prej když nic neudělá, tak na něj nemůžou…