kropitko

Jak postupovat v případě rozhodnutí soudu o neoprávněné exekuci nemovitosti?

Co dál,kdo má zajistit výmaz vyznačení exekuce na nemovitosti, pokud soud rozhodne o neoprávněné exekuci? Majitel nemovitosti, nebo soud, nebo oprávněný nebo ten exekutor? Jak to vlastně probíhá, je potřeba něco udělat?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Tak jako vydá exekutor exekuční příkaz, tak po skončení exekuce vydá příkaz o ukončení exekuce a katastr vymaže plombu.

Další odpovědi
Mapel

Při řádném postupu platí co napsal JájsemRaibek.

V případě neoprávněné exekuce vydá soud rozsudek a na základě rozsudku po nabytí právní moci předložit rozsudek na katastr. Správně by měl exekutor, ale jsou případy, kdy i půl roku po vyrovnání všeho tam exekuce leží. S narovnáním vztahů si exekutor nedělá problémy.