Ester 01

Jak postupovat v případě, pokud někomu zapůjčíte motorové vozidlo a ta osoba odmítá vozidlo vrátit a zapírá se?

Dohoda byla bohužel ústní, nevím zda nahlásit krádež.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Krádež (§ 205) to rozhodně není, jedná se o Neoprávněné užívání cizí věci (§ 207). Zda byla dohoda ústní či písemná nehraje žádnou roli. Podej trestní oznámení.

Další odpovědi
Pepa25

Předpokládám, že situace je nesporná (máš velký TP a auto užívá někdo jiný bez právního důvodu). Doporučuji ještě dnes napsat doporučený dopis s výzvou k vrácení neoprávněně využívané věci nejpozději do např. 2 dnů, jinak podáš trestní oznámení s tím, že situace je podle tvého názoru jasná a dotyčný bude mít velké opletačky s policií. V případě nepřevzetí dopisu nebo uplynutí uvedené lhůty trestní oznámení podat – když na policii půjdeš s TP a touto výzvou, tak tě nemůžou vyhodit …

iceT

Rozbít držku.....
No a nebo jít nahlásit krádež na Policii,s tím,že víte kdo je pachatel.Jistě se prokážete platnými doklady od vozidla…Taky je varianta,že dotyčná osoba vozidlo prodala,havarovala s ním,a proto se zapírá,protože má obavy z důsledků.

ReHu

Dohoda je ústní nebo písemná?
Je to v rámci rodiny nebo někdo cizí?
Je možnost to nahlásit jako krádež.

mosoj

Pěkné kamarádské vztahy. Ono to bude určitě složitější. Nicméně právo na to nemá.

cukrar

Naprosto souhlasím s Pepou, přesně tak bych postupoval..