Avatar uživatele
Anička2

Jak postupovat v případě, když je auto ve velkém TP psáno na mě, ale manžel mi ho nechce nechat (nemám ŘP).

Auto se pořizovalo z peněz, které dostal za úraz, který utrpěl před lety a v době úrazu jsme se ještě ani neznali. Chystáme se k rozvodu a toto je dost velký problem.

Špatně jsem formulovala otázku, moje chyba. Předpokládala jsme Vaše odpovědi, chtěla jsem se jen utvrdit v tom, že zůstane manželovi. A bylo kupované za manželství. Nicméně,děkuji za odpovědi

Zajímavá 0 před 2748 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Auto se pořizovalo z JEHO peněz, za JEHO úraz, v době, kdy jsme se NEZNALI a auto ti nechce nechat?
Tomu se říká Aničko vychcanost.
Bohužel, ani u soudu nepochodíš a to je dobře.
Divím se, že vůbec dokážeš takovou otázku dát.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Nepíšeš KDY bylo auto pořizováno. Pokud to bylo PO sňatku, pak se věc posuzuje jako společně nabytý majetek. Leda že by to manželskou smlouvou bylo upraveno jinak. Morální stránka věci je ovšem jiná věc.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Bylo kupované za manželství !! Bude tedy zahrnuto do společného vlastnictví manželů, které se bude dělit 1/2 : 1/2. Prostě tak to je zákonem dané !!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Auto je jeho.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Toto bude dost velký problém, protože právo i zdravý rozum jsou do značné míry na jeho straně. Není ovšem vyloučeno, že když ustoupíte jinde, tak vám nakonec auto zůstane.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

fgh : Koukám že neznáš nic, na to jak se zde chvástáš.

před 2748 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Mosoji,

auto pořízené v době manželství je majetkem
toho, z jehož protředků bylo pořízeno.

I kdyby k úrazu došlo až v době manželství, spadala by do SJM jenom ta část odškodnění, která by dorovnávala výpadek příjmu kvůli léčbě následků úrazu. (Bolestné by do SJM nespadalo.)

před 2748 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Čosi som počula o takomto návrhu, ale akosi mi ušlo prijatie tejto úpravy v novelizácii zákona. Kedy to bolo?

před 2747 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Až teď jsem si všimla, že správně neodpověděl ani Kepler…

před 2748 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Je to možné, zákony se pořád mění. Dřív to ale takhle platilo.

před 2747 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 2748 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek