Jak postupovat v příp. ukončení roční pracovní smlouvy, když jsem na dlouhodové nemocenské?Co pak, až skončí? Děkuji.

Nemocenská a konec pracovní smlouvy.

Nejlepší odpověď
standa

V tomto případě pracovní poměr skončí i přesto, že jste dlouhodobě nemocen, a to tím, že vám uplyne sjednaná roční doba.

Co bude dál?

1. budete dál pobírat nemocenské dávky do doby než vám skončí nemoc

  • zaměstnavatele k tomu nepotřebujete 🙂

2. poté se můžete ucházet o nové pracovní angažmá, případně se nechat zaevidovat na úřadu práce…, a nebo se dlouhodobá nemoc ´promění´ na částečný nebo plný invalidní důchod