josef havlík

Jak postupovat? Prodal jsem vozidlo, mám kupní smlouvu, ale nový majitel auto na sebe nepřihlásil.

Jak postupovat? Prodal jsem vozidlo, mám kupní smlouvu, ale nový majitel auto na sebe nepřihlásil. Měl plnou moc a je to již 7 měsíců. Co mám dělat?

Odpovědi
tforro

Přítelkyně byla před časem v podobné situaci a v zákoně je napsáno cosi v tom smyslu, že pokud prodávající (ne kupující) auto nepřepíše, tak může dostat pokutu až 50tis. Na úřad jsme raději nelezli to řešit, aby jsme na sebe neupozorňovali a nevystavovali se pokutě (není li žalobce, není ani soudce) a raději jsem si na kupujícího počkal a udělal bu bu bu aby to přepsal…

cukrar

Nejste první, ani poslední, kdo nalít na sliby a doplatil na svoji lenost. Kolega kapitán radí dobře, ale musíte být obratný ve vyjednávání. Před měsícem jsem radil jedné paní, doslova co má říci na registru a hlavně nesmí dát najevo, že kupec se nehodlá dostavit. Vše probíhalo ok, do chvíle, nežli paní vykecala, že kupec je nespolehlivý. Tak jí úřednice poslala pryč.
Několikrát si přečtěte radu kapitána, pak je to jen na Vás..
Ještě se zeptám, byl jste za kupcem osobně? Kontaktoval jste ho? A jak?