Sezam1

Jak postupovat při stříkání prahu auta?

Chystám se sám doma nastříkat práh automobilu barvou ve spreji. Jak správně nanést bezbarvý lak. V jaké vrstvě, aby to nestýkalo a nebyl tam pomeranč? Normálně jet tahem a tak rychle, dokud tam nebude pomeranč a bude se to lesknout?

Odpovědi
Drap

Na stříkání potřebuješ gryf a zkušenost. Sprej na stříkání neni nejvhodnější. Pro kvalitní nástřik je lepší pistole. Pokud jsi však úplný amatér v tomto oboru, tak to vyjde na stejno. Stříkat se musí rovnoměrně a to tak , aby tam byla dostatečná vrstva barvy a barva přitom nezačala stékat, nebo krupičkovatět.

mosoj

Chce to stříkat z dostatečné vzdálenosti, ale ne zase moc daleko. Tahy jako s pistolí. Lepší je použít tento nástavec:https://www.do­fal.cz/naradi-a-pomucky/10-safeworld-cangun1-strikaci-nastavec-na-sprej.html

Je třeba si to nejdříve vyzkoušet. Do případného stékáni nezasahovat. Opravovat až po zaschnutí, nicméně pokud to není mnoho, takt to ani moc po zaschnutí nevadí.