Dan10

Jak postupovat při rozbití popelnice ?

Při svozu odpadu došlo k utržení římsy viz obrázek , popelnice cca 2,5 měsíce staré , co dělat ? Vysypou popelnici dále nebo musím opět koupit novou ? Nestalo se toto poprve. Na koho se obrátit ?

Nejlepší odpověď
elkon

To je jednoduché, pokud je vaše, tak koupit, my co máme popelnici od města, zavoláme firmě, která to má u nás „pod palcem“.

Další odpovědi
NoFear

Nevím, ale není nad kovové. Nám se kdysi poničilia popelnice – byla už fakt stará, neudržovaná a prorezl jí spodek (začala protěkat). Koupili jsme novou, stejnou (kovovu) a už ji máme cca 15 let, možná i víc a je pořád jako nová. Jednou jsme ji akorát natírali (i vevntiř), ať je odolnější proti korozi.
Hádám, že úchytka je tam nezbytná, takže bude potřeba nová popelnice. Vina popelářů nebo nekvalitních plastových popelnic. Těžko říct, kdo/co je hlavním viníkem, ale tyhle plasty kolikrát moc nevydrží, stačí tu úchytku párkrát popadnout a pod tíhou, kterou nese, se ulomí.. Mně se to stalo u mnoha plastových věcí/nádob.
Možná by se to mohlo řeši přes úřad nebo nějaký ten TS (prostě ta popelářská firma/služba), ale hádám, že by to k ničemu nevedlo.

paul1

Máme kovovou asi už 20 let a slouží ke vší spokojenosti. Jednou jsem viděl, jak popeláři po vysypání popelnice mlátí s ní nějakým zařízením, tak jsem k nim šel a zeptal se, co se děje. No zůstalo tam dost obsahu, nějak se to „šprajclo“, tak to chtěli vyklepat.
Říkali, že se to občas stává a aby jsem tomu zabránil, ať dávám na spodek popelnice 1/2 střešní tašky. Dovezl jsem si nějaké ze sběrného dvora a dělám to. Od té doby se nestalo, že by takto s popelnicí zacházeli. Poradil jsem i sousedům, někteří měli popelnici ve spodní části – u dna až prohnutou od nešetrného zacházení.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.