Lékorka

Jak postupovat při přechodu z daňové evidence na podvojné účetnictví?

Doplňuji:
No ale jak systematicky?

Nejlepší odpověď
kropitko

Při přechodu na podvojné účetnictví si dejte hlavně pozor na rozdíl v danění. Zatímco dosud jste danila dle plateb, v podvojném bude danit dle dokladů! Při přechodu budete muset tento rozdíl dodanit. Je nutné dodanit pohledávky, zásoby a započatou výrobu, proti tomu se do nákladů promítnou závazky. Jinak jak píší kolegové,budete to muset na studovat,na to,aby Vám to mohl někdo podrobně vysvětlit,tu není dost prostoru a obávám se,že ani dost času…

Další odpovědi
Jambalaya

Správně 🙂, systematicky 🙂 jak napsal Miroslavst.
Ale jinak se při přechodu postupujete dle Přílohy č. 3, Zákona o dani z příjmu
Dále doporučuji prostudovat § 23, o zásobách se zmiňuje odst. 14
Doplňuji:
Lékorko, pokud jste účetní, pak byste měla navštívit nějaké školení či koupit si odbornou literaturu. Pokud jste podnikatelka, pak to svěřte účetní/mu. Nemyslím to ve zlém, jen se na internetu občas plácají nesmysly, tak abyste neměla nějaký malér.
Odkaz, který poslal Standa, můžete použít pouze jako vodítko, jak jsem se na to dívala, je to 3–4 roky staré a některé hodnoty již neplatí.

Miroslavst

systematicky.

standa

měl bych pro vás tento tip

http://perspek­tiva.euronest­.cz/dokumenty/prechod_z­_danove_eviden­ce_na_ucetnic­tvi.pdf
Doplňuji:
Tak ten můj tip nebyl dost aktuální za což se omlouvám…(práce kvapná málo platná)

Chvíli jsem brousil po netu a kromě toho, že to jako laik nejspíš nezvládnete, tak si myslím, že se bez školení nebo chytrých knížek nebo chytré účetní neobejdete.

Než se pustíte do nákupu literatuty či objednávky školení, tak se podívejte na tuto diskuzi k tématu
http://diskuse2­.jakpodnikat.cz/vi­ewtopic.php?id=4124