Jancaaa

Jak postupovat při odebrání řidičáku?

Příteli byl odebrán řidičák, kvůli alkoholu, měl 0,93 v krvi…z­ajímalo by mě jak postupovat při placení pokuty atd,…nebylo mu doručeno nic písemně, pouze se mu telefonicky ozvala státní zástupkyně a sdělila mu výši pokuty a na jak dlouho bude bez řidičáku a prý pokud to do 5ti dnů nezaplatí tak to půjde k soudu, a mailem mu pouze poslala číslo účtu na které to má uhradit..přijde mi divné něco platit, když neobdržel nic písemně, nikde nemá napsanou žádnou lhůtu, výši pokuty nic…vše se dozvěděl pouze telefonicky

Nejlepší odpověď
redy

Já spíš vím jak nepřijít o řidičák---nechlastat a jezdit, nebo chlastat a sedět doma.

Další odpovědi
mosoj

Zcela normální. Podle nového tě nafotí bezpečnostní kamera a pokud uděláš přestupek, přijde ti domů pouze co jsi a kde udělala, výše pokuty a kam to máš zaplatit. Žádné další jednání. Myslím si že to je v pořádku.