Avatar uživatele
MIKA55

Jak postupovat při nesouhlasu s výsledky psychotestů?

Syn pracuje u MP. Z důvodu špatného psych. rozpoložení po odchodu jeho manželky s dětmi ze společné domácnosti mu byl odebrán ZP. Podrobil se psychotestům, kterými ale neprošel. Lze se proti výsledkům testů odvolat? Svoji práci vykonává v pohodě, nemá žádné problémy. Toto mu může velmi výrazně uškodit při rozvodu a žádosti o střídavou péči

--

Bylo vhodné vysvětlit zkratky – MP a ZP. Možností je víc.

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Rokio před 1678 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Od převzetí rozhodnutí můžete podat odvolání do 15 dnů. Znám jednoho mladého muže, jemuž chyběl u psychotestů 1 bod, nebyl přijat, musel rok čekat.

Zda pomůže odvolání, netuším, ale zkusit můžete. Platí to u hasičů, takže snad i u MP (je to městská policie)?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Chtělo by to kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru.
Může to být také tak, že syn je po psychické stránce v tak špatném stavu, že od něj utekla manželka i s dětmi, ze stejného důvodu přišel o ZP, byl donucený se podrobit psychologickému vyšetření, které jeho špatný zdravotní stav potvrdilo.
Následný postup by neměl být nesouhlas s vyšetřením psychologa, ale vyšetření od lékaře – psychiatra. Ten by měl rozhodnout kvalifikovaněji a podle jeho zprávy by měl rozhodovat i soud.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
nyjono

Možná chvíli počkat a požádat o přezkoušení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Může se odvolat, nechat si udělat testy někde jinde. Ale možná, že takové testy něco stojí. Doporučuji poradit se z právníkem, posoudit možnosti, odvolat se k vyššímu soudu, pokud nesouhlasíte s daným verdiktem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Pakliže má problém, tak jedině plynovku, odvolat se může jiný psychotest může být lepší, ale rozhodne nadřízený a vrchní velitel ozbrojených sil města starosta.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… MP a ZP: městská policie a zbrojní průkaz, kde jinde by bylo potřeba psychotesty …
@Hlada: také mi to zavání červenou knihovnou, ony maminky nás dycinky vidí jako ty utiskované …

před 1677 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Já jsem to MP pochopila, ale ZP – může to být třeba i zdravotní průkaz.

Ale pro jistoto jsem doplnila u otázky.

před 1677 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek