MIKA55

Jak postupovat při nesouhlasu s výsledky psychotestů?

Syn pracuje u MP. Z důvodu špatného psych. rozpoložení po odchodu jeho manželky s dětmi ze společné domácnosti mu byl odebrán ZP. Podrobil se psychotestům, kterými ale neprošel. Lze se proti výsledkům testů odvolat? Svoji práci vykonává v pohodě, nemá žádné problémy. Toto mu může velmi výrazně uškodit při rozvodu a žádosti o střídavou péči

--

Bylo vhodné vysvětlit zkratky – MP a ZP. Možností je víc.

Nejlepší odpověď
annas

Od převzetí rozhodnutí můžete podat odvolání do 15 dnů. Znám jednoho mladého muže, jemuž chyběl u psychotestů 1 bod, nebyl přijat, musel rok čekat.

Zda pomůže odvolání, netuším, ale zkusit můžete. Platí to u hasičů, takže snad i u MP (je to městská policie)?

Další odpovědi
Hlada

Chtělo by to kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru.
Může to být také tak, že syn je po psychické stránce v tak špatném stavu, že od něj utekla manželka i s dětmi, ze stejného důvodu přišel o ZP, byl donucený se podrobit psychologickému vyšetření, které jeho špatný zdravotní stav potvrdilo.
Následný postup by neměl být nesouhlas s vyšetřením psychologa, ale vyšetření od lékaře – psychiatra. Ten by měl rozhodnout kvalifikovaněji a podle jeho zprávy by měl rozhodovat i soud.

nyjono

Možná chvíli počkat a požádat o přezkoušení.

Kelt

Může se odvolat, nechat si udělat testy někde jinde. Ale možná, že takové testy něco stojí. Doporučuji poradit se z právníkem, posoudit možnosti, odvolat se k vyššímu soudu, pokud nesouhlasíte s daným verdiktem.

Kryšpín

Pakliže má problém, tak jedině plynovku, odvolat se může jiný psychotest může být lepší, ale rozhodne nadřízený a vrchní velitel ozbrojených sil města starosta.

Mc Merkurion

… MP a ZP: městská policie a zbrojní průkaz, kde jinde by bylo potřeba psychotesty …
@Hlada: také mi to zavání červenou knihovnou, ony maminky nás dycinky vidí jako ty utiskované …

annas

Já jsem to MP pochopila, ale ZP – může to být třeba i zdravotní průkaz.

Ale pro jistoto jsem doplnila u otázky.