Kelt

Jak postupovat při natírání kovového sušáku na balkoně, který je trochu rezavý?

Rez odstraňuji smirkovým papírem, pak odmastím benzínem. Po uschnutí bych chtěl natírat. Základem a pak venkovní barvou. Tam, kde je rez, jdu až na kov, na jiném místě je vidět nátěr. Mohu natírat i tam, kde zůstala stará barva, nebo musím vše vysmirkovat až na kov a ten pak natřít? Děkuji.

Odpovědi
Drap

Tam kde stará barva dobře drží, stačí ji lehce přejet smirkem, povrch se zdrsní a stará barva se s novým nátěrem lépe spojí.

Kepler

Nemusíš vysmirkovat všechno až na kov, ale výsledek nebude tak estetický.

elkon

Benzínem se neodmašťuje. Stačí osmirkovat, nebo použít drátěný kartáč a pak otřít hadrem.

Arne1

Použij barvu Hammerite, tou můžeš i na rezavé.