Avatar uživatele
p.e.p.a

Jak postupovat při narození dítěte,pokud nejsme manželé?

pokom dostane příjmení,pojiš­tění,bydliště
Doplňuji:
bydlíme v jedné domácnosti.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, iceT před 4771 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

  1. příjmení podle toho jak se dohodnete
  2. trv. bydliště jako matka(ze zákona),pokud se nedohodnete jinak
  3. pojištění automaticky jako matka, pokud se nerozhodnete jinak,,,
  4. už pře porodem můžete zajít na matriku, kde uznáte svoje otcovství, toto lze i po porodu, ale doporučuji to zařídit před porodem,,,

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Matka dítěte má hlavní slovo pokud uvede svoje příjmení,bydliště a zařídí mu pjištění

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Příjmení bude takové,po kom ho určíte vy sami,bydliště asi tam,kde bydlí matka s miminkem,po­jištění viz.odkaz

Zdroj: http://www.na­seinfo.cz/clan­ky/tehotenstvi-a-deti/prava-rodicu-po-narozeni-ditete/co-je-treba-vyridit-po-narozeni-ditete

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

No zamyslel bych se hodně nad tím co píše kropítko. To uznat otcovství. Nemocnice totiž nemusí podávat informace nikomu jinému než rodinnému příslušníkovi. Znám případy, že i sestřenice, bratranci nedostali informace.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Já mám takový dojem,že je to všechno postavené na hlavu to je jenom přítel přítelkyně a nejvíce s tím trpí děti a manželství je považováno za něco podřadného.To je můj osobní názor.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Salvaje

Taky jsem to teď zjišťovala :) Musíte mít potvrzení z matriky o uznání otcovství, aby mohlo mít dítě Vaše příjmení, jinak bude automaticky po matce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek