p.e.p.a

Jak postupovat při narození dítěte,pokud nejsme manželé?

pokom dostane příjmení,pojiš­tění,bydliště
Doplňuji:
bydlíme v jedné domácnosti.

Nejlepší odpověď
kropitko

  1. příjmení podle toho jak se dohodnete
  2. trv. bydliště jako matka(ze zákona),pokud se nedohodnete jinak
  3. pojištění automaticky jako matka, pokud se nerozhodnete jinak,,,
  4. už pře porodem můžete zajít na matriku, kde uznáte svoje otcovství, toto lze i po porodu, ale doporučuji to zařídit před porodem,,,

Další odpovědi
dědapetr

Matka dítěte má hlavní slovo pokud uvede svoje příjmení,bydliště a zařídí mu pjištění

anonym

Příjmení bude takové,po kom ho určíte vy sami,bydliště asi tam,kde bydlí matka s miminkem,po­jištění viz.odkaz

Zdroj: http://www.na­seinfo.cz/clan­ky/tehotenstvi-a-deti/prava-rodicu-po-narozeni-ditete/co-je-treba-vyridit-po-narozeni-ditete

venkovan

No zamyslel bych se hodně nad tím co píše kropítko. To uznat otcovství. Nemocnice totiž nemusí podávat informace nikomu jinému než rodinnému příslušníkovi. Znám případy, že i sestřenice, bratranci nedostali informace.

oskar

Já mám takový dojem,že je to všechno postavené na hlavu to je jenom přítel přítelkyně a nejvíce s tím trpí děti a manželství je považováno za něco podřadného.To je můj osobní názor.

Salvaje

Taky jsem to teď zjišťovala :) Musíte mít potvrzení z matriky o uznání otcovství, aby mohlo mít dítě Vaše příjmení, jinak bude automaticky po matce.