gabika01

Jak postupovat při fyzickém napadení?

Dobrý den, dnes v noci byla fyzicky napadena má sestra. Přivolaní policisté skutečnost téměř neřešili. Poslali sestru a´t si dojde k doktoru a pak převzali zprávu od lékaře, s tím že se jí druhý den ozvou.Sepisovat nic nechtěli, že prý je ze sestry cítit alkohol. Byla na rockové skupině v místním klubu a dát si několik skleniček vína není trestné. Chci se zeptat jak postupovat dál, protože nevěřím, že by se policie ozvala. Dote´d tak neučinila.Pachatel je zde známý a již má podmínku. Ale sestra se bojí, že by pak mohl ublížit i jejím dětem. Mohu poprosit o radu co v takové situaci dělat nebo jak postupovat? Děkuji

Nejlepší odpověď
zzzzz

Až bude sestra střízlivá, tak ať se dostaví na policii a podá trestní oznámení, písemně. Pokud je pod vlivem omamných látek, kam patří i alkohol, tak s ní výpověď policisté sepsat nemohou. Mohl by to u soudu namítat advokát agresora a ve finále by ho ještě zprostili viny.

Pokud by se sestrou i dnes odmítli sepsat tr. oznámení, můžete se obrátit na inspekci ministra vnitra se stížnosti. Věřím, že dnes to policie sepíše. Na jejich postupu vidím vše v pořádku.

Další odpovědi
klumprt

Já bych počkal, jestli se neozvou dejme tomu do úterý. Nelze očekávat, že všecko vyřeší během neděle. Přes víkend slouží jenom ta nejnutnější služba. Na spisech se pracuje až v týdnu.

imehmet

Pro petra15: Copak v dnešní době je ženám s dětmi zakázáno chodit do společnosti?? Někdo chodí do kina, na ples a někdo si zajde na rockovou kapelu. Nežijeme ve středověku. A pokud každý, kdo si dá pár skleniček je odsouzení hodný… tak to jsme skoro všichni. Asi jste paní slušná, která poctivě sedí doma a čeká na manžela :) ale i takovým se to může stát… a pak se budete divit, jak na vás ostatní budou koukat. Kdo jsi bez viny, hoď kamenem.....

zzzzz

Klumprt – Ona založila více otázek, a v té druhé psala, že sestra dnes na policii byla a oni ji řekli, že o ničem neví, že tam nic nahlášeného nemají. Také se mi nezdá, že by si hlídka dovolila neudělat z výjezdu záznam. Ty seš v tomto směru odborník, tak co myslíš? Je možné, aby se to hlídka snažila zamést pod koberec a neudělala záznam???

klumprt

Každé volání na 158 se zaznamenává a musí být nějak vyřešeno a ukončeno. Např. tím, že se založí přestupkový nebo trestní spis.
Domáhat se v neděli nějakých novinek je ovšem předčasné.
Navíc nevíme o té historce nic.
Ze svých zkušeností vím, že „několik skleniček vína“ obvykle znamená „našrot“.
„Fyzické napadení“ může znamenat i neškodné strčení, které však poškozený pod vlivem různých látek vnímá jako akt neomluvitelné a brutální agrese.
„Policie“ může znamenat i „městská policie“.

A skutečně nevyslýcháme nikoho, kdo má vypito, pokud to není nezbytně nutné. Protože tyto výslechy bývají mimořádně obtížné a výsledek většinou stejně nestojí za moc.

Pokud má sestra odůvodněný pocit, že jí hrozí akutní nebezpečí, samozřejmě se může na policii obrátit už dnes a žádat o přijetí nějakých okamžitých opatření.

Jestli jde jenom o to podat vysvětlení a říct policistům jak to v sobotu bylo, tak není důvod, aby se to muselo řešit už v neděli.

zzzzz

protože si to rozdělila na více otázek, což je proti pravidlům a brzo ti tu jednu někdo smázne, tak ti kopíruji odpověď i sem.

Trestní oznámení může podat i na státním zastupitelství, to je součástí soudu.
pokud policie nekoná jak má, můžete zavolat linku 158 a žádat nápravu, nebo se obrátit přímo na GIBS, to je nadřízený kontrolní orgán policie.
jak to bude probíhat nevím, ale pokud je v podmínce, tak je možné, že bude státní zástupce navrhovat vazbu. Záleží za co v podmínce je a zda to jeho napadení byl trestný čin, nebo jen přestupek. Já u toho nebyla nevím. To musí posoudit organy činné v trestním řízení.

gabika01

Pro zzzz: děkuji za zkopírování, bohužel jsem tu nová a nevěděla jsem jak vložit dovětek k té první otázce, tak jsem vlastně založila nový dotaz.
pro ostatní: děkuji za vaše příspěvky.Kaž­dopádně má sestra žije normální slušný život, jako spousta jiných pracujících lidí. Má dvě již starší děti a že si občas vyjde s kamarádkami večer ven a dá si pár skleniček…tak to je opravdu pár skleniček. Není žádný opilec, fetka ani nemakačenko, jak se tu někteří asi domnívají. Bohužel tu noc se vracela sama domů a cestou ji přepadl a zmlátil místní známý grázl. Kvůli telefonu :( Byl již před časem souzen za napadení jiného muže a kvůli tomu je v podmínce, nyní zřejmě začal přepadat ženský. Bohužel sestra má nyní takový strach a stydí se,že se rozhodla již na policii nechodit. Protože když si dotyčný troufne na chlapy, na ženský, tak není problém ublížit i dětem :( a navíc, místo toho, aby policie jela dotyčného chytit,zvláš´t když ví, o koho jde, pošle sestru domů s tím, že požila alkohol, tak kde to jsme?? Ještě že se našli slušní lidé, kteří jí pomohli a odvezli do nemocnice …Lidi odsuzují strašně rychle i když neznají fakta :(