Odpovedi18

Jak postupovat při dopravní nehodě?

Když dojde k dopravní nehodě, tak nevím jak postupovat..
Zapnu varovná světla, vezmu vestu, výstražný trojúhelník
Při případech daných zákonem volám policii. Ještě něco?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Poradím ti jednu věc – fízly volej VŽDY (pokud nejsi vinník)! Jasan, podle nařízení to nelze do určité výše škody, ale dá se to SNADNO obejít – řekni, že druhý řidič je pravděpodobně „pod vlivem“, pročež oni MUSÍ dorazit a prověřit to. Není lepšího svědka pro pojišťovnu než je bengo, ušetříš si tím případné nezřídka VELMI nepříjemné komplikace. :)

Další odpovědi
Rokio

Samozřejmě také zavolat záchranku, pokud je to potřeba.

Edison

Nejsi povinen znát způsobenou škodu. Pod kapotu nevidíš. I utržený – poškozený nározník mohou být známkou mnohem větších strukturálních poškození. I nepatrné poškození jakékoli části deformačních zón může být fatální byť by bylo důkazem jijich správné funkčnosti. Deformační zóny fungují JEDNORÁZOVĚ. Policii volat vždy.

cukrar

Jak kdy. Volat policii ke každé nehodě je hloupost, páč při drobné nehodě budete taky čekat 3 hodiny na policii, když se domluvíte spolu a vyplníte formulář o dopravní nehodě.
Jsou nehody, kdy je vhodné volat policii, a kdy je to nutné. Co dalšího? Třeba poskytnout první pomoc, regulovat dopravu, a mnoho dalších co Vás život naučí. U každé nehody to je jinak