j1r1na

Jak postupovat na inspektorátu?

Dobrý den, při policejní kontrole jsem nadýchal 0,4 promile alkoholu. Nic jsem nepodepsal a vyzval jsem hlídku, aby mě odvezla na krev jelikož jsem nic nepil. Ta to ale odmítla s tím, že si tam musím dojet sám. Tak jsem nelenil a jel jsem na vyšetření. Doktor dechovou zkouškou zjisti 0,08promile alkoholu a v krvi nic. Ještě podotýkám, že užívám prášky na vysoký tlak kapky na naclazení. Prosím poraďte.

Odpovědi
JájsemRaibek

Na odboru dopravy místně příslušného úřadu s rozšířenou působností-tak jak říkáte inspektorátu-předložit toto lékařské potvrzení jako důkaz.
Je na zvážení příslušného úřadu zda dokument uzná.

cukrar

Vyčkejte na předvolání. Pokud je pravda, co píšete, nikdo Vás nepředvolá.

Správní orgán bude mít důkazní nouzi. Nicméně (dle sesznámení se spisem) bych ale oslovil právníka, aby Vás zastupoval.