davidpedro

jak postupovat?Kupuji zahradu v dražbě.Co když se po uskutečnění dražby objeví jiná exekuce?jsem povinen ji platit

Odpovědi
arygnoc

U akejkoľvek nemovitosti existuje zápis v katastri.

Podľa tohoto zápisu je možné dohľadať i prípadne ťarchy na nemovitosť.
Najjednoduchšie riešenie sa javí mať čestné prehlásenie od bývalého majiteľa, že na nemovitosť nie sú viazané ťarchy, resp. od dražiteľa (ten by to mal vedieť) žiadať o zápis, že na nemovitosť nie sú viazaní žiadne ďalšie ťarchy.

Toto by sete ale mal vedieť ešte pred začiatkom dražby.

Slovo nestačí, potrebujete to mať na papieri (v duchu litera scripta manet – napísané ostáva), aby ste sa vyhli prípadným problémom v budúcnosti.