mini

Jak postupovat, když zaměstnavatel dává výplaty na 4×, někdy i se skoro měsíčním zpožděním? Protože prý nemá peníze.

Je to případ známého. Výplaty dostávají se šíleným zpožděním, ale do práce je nutí chodit, a když se zaměstnanci ohradili a opozdili, tak dostanou ještě vynadáno. Děje se to tak každý měsíc.
Doplňuji:
Jinou práci nemá, je těžké jí sehnat v oboru. Zaměstnavatel, tvrdí, že je těžké sehnat zakázky, ale přitom má co chvíli nové auto. Jak mu mají zaměstnanci prokázat zda má peníze?

Nejlepší odpověď
panenka

Pokud dostává výplatu na víckrát zajdite si na ÚP nahlašte to tam a oni vám určitě poradí.Minulý týden jsem měla klientku která chodila poctivě do práce vždy k 15 měla dostat výplatu tento problém se u ní opakovál neustále moje známá Judr jí poradila at počká do 30 když ani toho 30 tu výplatu nedostane at se nechá zaevidovat na ÚP a tím má nárok na odstupné.

Doplňuji:
Ano to má zaměstnavatel sice pravdu že je těžké sehnat zakázky,ale měl by si uvědomit že pro své zaměstnánce by každý měsíc měl mět nachystanou výplatu.Nové auta si pokud má DPH pořizovat může s toho že je mu každý třetí měsíc vráceno z Fú peníze (měl by si ale uvědomit že na prvním místě by měli být zaměstnánci pokud chce aby mu firma šla vždyt právě ti zaměstnavatelé mu tu práci dělají.Můj podniká ve stavebnictví a co vím tak i u mých známých to tak bývá každý třetí měsíc musí rozdělat stavbu něco koupit a odvézt to nebo to zaplatí fú .My obyč lidi s tím nic bohužel neuděláme

Další odpovědi
GM

To je sice hezké, že má nárok na odstupné, ale jak z toho zaměstnavatele dostane odstupné, když údajně nemá peníze! Jedině snad vymáhat soudně a to je na dlouhé lokty.

Hlada

Na místě vašeho známého bych se pokusil zjistit, proč zaměstnavatel nemá peníze a podle toho, jestli je to v důsledku špatného hospodaření nebo kvůli hospodářeské krizi, bych si stanovil razatnost vymáhání výplaty. V každém případě má možnost najít si jiné zaměstnání nebo podnikat sám.

anonym

Už jsem odpovídal včetně výkladu v následujícím dotazu od „barbakan“ s názvem „Múj názor“.