Usoman

Jak postupovat, když manžel nechce prodat byt?

Jak řešit situaci, když se manželé chtějí rozvést, ale před tím ještě chtějí prodat byt, který každý z nich v době manželství koupil se svojí půlkou peněz.

Náhle však manžel začne tvrdit, že se stěhovat nebude a zůstane v původním bytě tak jako tak. Co může žena (s dítětem a psem) udělat?

Nejlepší odpověď
Hlada

Když se nedohodnete, budete si muset zaplatit soud. Do odkazu jsem dal advokátní kalkulačku.
Prvořadý by ale měl být zájem dítěte, udržet rodinu. Nejdřív byste měli navštívit psychologa v partnerské poradně. Evidentně máte problém s rolí rodiče. Ne s bytem.

Zdroj: http://www.ad­vokatni-kalkulacka.cz/kal­kulacky/vypocet-odmeny-advokata

Další odpovědi
elkon

Pokud bude dál bydlet v bytě, musí vás vyplatit. Rozhodne o tom soud, pokud se nedomluvíte předem.