marie k.

jak postupovat,kdyz chci pozadat o navraceni prijmeni,ktere jsem pouzivala za svobodna,kdyz nejsem rozvedena?

Nejlepší odpověď
autacek

Holka, příjmení nejde střídat jak ponožky. Ale pokud je k tomu opravdu vážný důvod (což se mi zdá že asi není), tak se to řeší na obecním úřadě.

Další odpovědi
iceT

Domnívám se,že prvním krokem bude třeba se rozvést.

JájsemRaibek

Jak píše Ice, nejprve se rozvést a následně požádat (pozor, jen v určitém termínu) o navrácení přijmení na příslušné matrice.

anonym

tady je asi tak všechno, co se rozvodu týče, nejen změna příjmení
http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/componen­t/content/arti­cle/3182-rozvod-manzelstvi-a-vse-o-nem.html