katnov

jak postupovat

Synovi ukradl mobil zloděj(Pro policii známá firma) jeho bratr se chlubil před kamarády kdy, kde a komu ho prodal. jedná se o zastavármu, ale nebyl ještě vystavený. policií bylo vše sepsáno. nevím co dál mobil stál 6577Kč+ mikro sd za 349 policie vyčíslila cenu na 4500. poradíte co máme dělat dál?
Doplňuji:
mobil byl zakoupený 07,07,2009 jedná se o značku Sony Ericsson W715.je nějaká možnost ten mobil dostat zpět? moc prosím paraďte mi. Předem děkuji.

Odpovědi
gnr54

Určitě máte orig.krabici a účtenku.Každý mobil ma IMEI číslo.Toto IMEI č.je i na krabici.Pokud jste ho nahlásila,tak by neměl být problém pro policii ho najít,popřípadě bloknout.Policii musíte otravovat!Nevím jak byl starý mobil,abych mohla posoudit amortizaci.Ale určitě berou to,že mobil mělo dítě.

sobol

Policie vyčíslila škodu na 4500kč, aby to ještě nebyl trestný čin a neměli s tim práci. Nicméně stačí daňový doklad a oznámení o krádeži a měli by vám ho vydat. Pokud se budou nebudou chtít tak za asistence policie budou muset.

martina1

Cena elektroniky a převážně mobilů,jde raketově dolů.Policie nestřelila od boku.Musí mít směrnice vydané znalcem,kolik který mobil po určitém opotřebení má hodnotu.Bohužel i IME dokaží zloději obejít.A věřte,že v zastavárně,ve které ho vykoupili ho rozhodně neprodají.Ten už je v nabídce na Internetu nebo v obchodě na druhém konci republiky.Loni jsem takhle přišla o 2 roky starý mobil.I s taškou a doklady.Po 5 minutách byl nedostupný.Po dvou letech měl cenu 1700Kč ikdyž nový stál přes 5tis.Můžete se proti rozhodnutí odvolat a nechat si cenu posoudit soudním znalcem,ale moc nedoufejte,že ho ještě uvidíte.

katnov

co když to v té zastavárně popřou? máme v ruce jen slova jeho vychloubačného bratra. zloděje nemůžeme nikde najít.

martina1

Ten mobil na 100% už ani není.Pokud jsou zběhlí v krádežích,tak ho rozhodně nebudou prodávat,tam kde ho odcizili.Pak i policajti jsou na ně krátcí a něco jim dokázat je těžký.Vím,jak chodí manžel naštvanej domů.Všichni vědí,kdo to udělal,ale pokud ho nechytnou na místě,tak s tím nemůžou nic dělat a jen jim to leží půl roku na stole a zlodějíčci se smějou.Taková je bohužel realita.