jak postupovat

Dobrý den. Můj syn byl odsouzen k vykonání veř. p.prací ve lhůtě 1r. Během této doby ale musel nastoupit do výk. trestu a nestačil proto hodiny odpracovat.(nas­toupil v květnu- lhůta byla do konce července) Probační služba ale již poslala na soud návrh na proměnu neodpracovaných hodin na trest odn. svobody. Není toto jednání protiprávní, když ještě nevypršela lhůta 1r.a syn nemohl hodiny odpracovat když je ve vězení? Má právo odpracovat zbývající hodiny do 2měs. po propuštění bez strachu z dalšího uvěznění?Děkuji za odpověď. Mazancová

Nejlepší odpověď
standa

Probační služba nepostupovala správně, protože:

  1. dosud neuplynula roční lhůta pro vykonání trestu
  2. lhůta musí být přerušena po dobu výkonu jiného trestu odnětí svobody (viz § 65/1 trestného zákoníku)

Doporučuji napsat soudu oznámení o protiprávním postupu probační služby.

§ 65 Výkon trestu obecně prospěšných prací
(1) Obecně prospěšné práce je odsouzený povinen vykonat…nejpozději do jednoho roku ode dne, kdy soud nařídil výkon tohoto trestu. DO TÉTO DOBY SE NEZAPOČÍTÁVÁ DOBA, po kterou odsouzený byl ve vazbě nebo VYKONÁVAL TREST ODNĚTÍ SVOBODY…